אודות מייקל שטיינהרט

מייקל שטיינהרט הוא מנהל קרנות גידור (hedge funds) אמריקאיות, משקיע, מוציא לאור, מממן ותורם משמעותי למטרות יהודיות וישראליות. הוא סיים את התיכון בגיל 16 ואת לימודיו לתואר הראשון מאוניברסיטת פנסילבניה, בית הספר למימון וורטון עוד לפני גיל 20.

הוא החל את הקריירה בקרן הנאמנות קלווין בולוק Calvin Bullockואז המשיך לעבוד במשרד לוב , רודס ושות' Loeb, Rhoades & Co (שקדם לשירסון לואב רודס Shearson Loeb Rhoades). בשנת 1967 הקים את קרן הגידור שטיינהרט, פיין, ברקוביץ ושות' Steinhardt, Fine, Berkowitz & Co. בשנת 1995 סגר שטיינהרט את קרן הגידור על מנת להקדיש את מאמציו ואת הונו לצרכים של העולם היהודי.

מייקל וג'ודי שטיינהרט מנתבים את תרומותיהם הפילנתרופיות דרך קרן שטיינהרט לחיים יהודיים, בה מייקל משמש כיו"ר. הם העניקו למעלה מ 125 מיליון דולר למגוון גורמים יהודיים וניו יורקיים, ביניהם תגלית ישראל, בתי ספר ייעודיים (צ'רטר) לעברית, בית הספר הגדול ביותר באוניברסיטת ניו יורק, הגן הבוטני בברוקלין ומוזיאון המטרופוליטן בניו יורק.

בשנת 2001 הקימו שטיינהרט וכמה משקיעים נוספים את עיתון ה-"ניו יורק סאן". באותה שנה פרסם שטיינהרט את האוטוביוגרפיה שלו בשם No Bull: My Life in and out of Markets.

שטיינהרט הוא גם אספן אמנות, בעיקר עתיקות.

ציוצים מאת מייקל שטיינהרט